Jedno czy dwufunkcyjny – jaki piec gazowy wybrać?

Wybór odpowiedniego rodzaju pieca to bardzo ważna kwestia, która będzie miała wpływ na przyszły komfort cieplny wszystkich domowników. Który piec będzie optymalnym rozwiązaniem dla Twojego domu – jedno- czy dwufunkcyjny?

W ofercie producentów urządzeń grzewczych spotykamy dwie podstawowe kategorie pieców: jednofunkcyjne oraz dwufunkcyjne. Wybierając jeden z nich, należy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie są nasze oczekiwania i potrzeby oraz jakie konkretne funkcje ma pełnić kocioł. Wybór odpowiedniego modelu kotła należy dokładnie przemyśleć, ponieważ dobrze dobrany piec gwarantuje wygodę i komfort użytkowania, a także oszczędność kosztów na długie lata.

Czym się różni piec jednofunkcyjny od dwufunkcyjnego?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji w kwestii wyboru modelu pieca gazowego, należy uświadomić sobie, czym różni się piec jednofunkcyjny od dwufunkcyjnego.

Pierwszy z nich pełni funkcję elementu grzewczego w systemie centralnego ogrzewania, może również kompatybilnie współpracować z dodatkowymi zasobnikami ciepłej wody. Jego zakup szczególnie zaleca się w przypadku mieszkań i domów jednorodzinnych z większą liczbą łazienek, w których znajdują się sprzęty wymagające dużej ilości ciepłej wody użytkowej, takie jak np. rozbudowane panele prysznicowe lub duże wanny. Zaletą pieców jednofunkcyjnych jest nieograniczone dostarczanie ciepłej wody bez konieczności oczekiwania na jej nagrzanie, dzięki dodatkowym zasobnikom wody.

Piec dwufunkcyjny to popularne rozwiązanie dla domów lub mieszkań z jedną łazienką i kuchnią – zasila on system centralnego ogrzewania, jednocześnie pełniąc funkcję przepływowego podgrzewacza ciepłej wody użytkowej. Jest to komfortowe w użytku urządzenie, które łączy w sobie zalety kotła grzewczego i zasobnika ciepłej wody. Działanie pieca dwufunkcyjnego sprawdza się przy mniejszych powierzchniach mieszkalnych, ponieważ większa ilość punktów poboru ciepłej wody będzie wiązać się z niższą temperaturą przygotowanej wody.

Rodzaje pieców gazowych 

Kotły gazowe dostępne w ofercie firmy Elando to proste w obsłudze, bezawaryjne i niezwykle efektywne grzewczo urządzenia przyjazne środowisku. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii w oferowanych kotłach gazowych koszty ogrzewania domu, pomieszczeń biurowych czy wody są dużo niższe niż w porównaniu z tradycyjnymi modelami.

Kompakt ACV HR eco 24 Solo to innowacyjne, bezawaryjne urządzenie grzewcze, którego uproszczona budowa gwarantuje wygodne użytkowanie oraz proste serwisowanie. Do tego typu kotłów możemy zamontować jeden zasobnik ciepłej wody użytkowej o odpowiedniej pojemności i cieszyć się zaletami takiego rozwiązania w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych z większa ilością punktów poboru wody.

Praktyczny piec dwufunkcyjny ACV Kompakt HR eco 24/28 to nowoczesny i oszczędny w codziennej eksploatacji kocioł kondensacyjny. Jest przeznaczony do centralnego ogrzewania domu lub mieszkania oraz wytwarzania ciepłej wody użytkowej.

Urządzenia tego typu cechuje bardzo wysoka sprawność grzewcza, która jest zasługą procesu kondesacji, czyli skraplania pary wodnej ze spalin, co w efekcie prowadzi do uwolnienia dodatkowej energii. Dzięki temu zabiegowi piecie kondensacyjnie zużywają mniejszą ilość paliwa i stanowią ekonomiczne rozwiązanie grzewcze.

Bezpłatna konsultacja i wycena w domu Klienta

Specjaliści firmy Elando przeprowadzają dokładną, bezpłatną konsultację dotyczącą wyboru odpowiedniego urządzenia grzewczego w domu klienta. Realizujemy montaż kotła, przeprowadzamy pierwsze uruchomienie. Prowadzimy serwis zarówno gwarancyjny, jak i pogwarancyjny, a w ofercie naszej firmy znajdują się niezbędne części zamienne do kotłów jedno- i dwufunkcyjnych.

Pełną ofertę pieców gazowych możesz zobaczyć tutaj.

2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone - elando.pl
Script logo
Facebook